Projekt ČISTÝ FESTIVAL a Samosebou.cz přináší již podruhé unikátní buskingovou a akustickou scénu REC.stage. V roce 2017 najdete scénu na festivalech Colours of Ostrava, Rock for People, Sázavafest, Benátská! a Sweetsen fest. Scéna opět nabídne možnost buskingu na připravenou nástrojovou aparaturu návštěvníkům festivalu, ale také spoustu atraktivních programových bodů. Podmínka pro vystoupení bude jediná. Vyrobit si jednoduchý recyklovaný hudební nástroj v recyklovaném workshopu vedle scény. V dvou kolech usilovalo o účast na REC.stage celkem 1 452 kapel a interpretů.

Co je REC.stage?

REC.stage svým interiérem připomíná městskou ulici

REC.stage je regulérní programová scéna na festivalech zařazených do projektu ČISTÝ FESTIVAL. V roce 2017 bude součástí festivalů Colours of Ostrava, Rock for People, Benátská, Sázavafest a Sweetsen fest.

REC.stage je regulérní programová scéna na osmi festivalech

REC.stage konstrukčně vypadá jako běžná scéna, ale svým interiérem připomíná newyorskou ulici a vystupující interprety stylizuje do pozice pouličních umělců. Diváci jsou v bezprostředním interaktivním kontaktu s interprety. Dramaturgie není nijak limitována, během každé show ale musí být použit alespoň jeden hudební nástroj vyrobený z recyklovaných odpadů.

REC.stage je regulérní programová scéna na osmi festivalech

REC.stage je vybavena kvalitní nástrojovou, zvukovou & světelnou aparaturou, zvukařem a technikem. Vystupující interpreti proto nemusí zajišťovat dopravu a logistiku vlastní nástrojové aparatury a techniky. Každá show může být zvukově zaznamenána a záznam předán na disku.

Jak se dostat se svoji show na REC.stage?

Zájemci o vystoupení na REC.stage v roce 2017 se hlásili v dubnu a květnu. V hlasování fanoušků ve dvou kolech uspěli Snap Call, Ptakustik, Ajdontker, The Firearms, Tomas Bocek a Fred Madison.

O tom, kteří interpreti vystoupí na REC.stage, rozhodli výhradně fanoušci na webu cistyfestival.cz Každý fanoušek mohl jednou denně z jedné e-mailové adresy hlasovat pro tři interprety. Hlasování je kontrolováno a veškeré podezřelé nebo hromadné hlasy jsou vymazány.

Výsledky hlasování jsou zveřejňovány průběžně na Facebooku ČISTÝ FESTIVAL. Tři interpreti s nejvyšším počtem hlasů v každém kole si zahrají na REC.stage.

Co získají účinkující na REC.stage?

Možnost vystoupit na REC.stage na třech festivalech (1. // 2. // 3. místo v hlasování v každém kole), kapely v prvním kole usilují o finanční kontrakt, kapely v druhém kole o cestovné na každý z festivalů a festivalové akreditace pro kapely a doprovod.

Účinkující budou mít během show na REC.stage plně k dispozici kompletní profi nástrojovou, zvukovou a světelnou aparaturu ovládanou profesionálním zvukažem a technikem. Zvukový záznam získá každý účinkující jako suvenýr na USB disku

Informace o programu REC.stage bývá zpravidla zahrnuta do oficiálních komunikačních kanálů festivalů. Program REC.stage na festivalech v roce 2017 najdete ZDE.

zpět
TOPlist