Kam s ním? Aneb jak nechybovat při třídění odpadu

Festivalové koncerty oblíbených interpretů může snadno způsobit euforii. Vytřídit odpad do správného koše může být pak ta poslední věc, na kterou myslíš. Ale i tento okamžik je důležitý, protože pomáhá šetřit naši přírodu. Pojď si s námi v článku připomenout, jak správně třídit nejčastější festivalové odpady.

Je to plast, patří do žluté. To je samozřejmě pravda, ale existuje pár pravidel, kterými se musíš řídit, aby třídění dávalo opravdu smysl. Pokud obsahují plastové obaly zbytky jídla, zkus se jich co nejvíce zbavit, i když spěcháš na další koncert. Důkladnější očištění plastového obalu ti nezabere tolik času, ale dotřídění a recyklaci to ohromně pomůže.

Oblíbené zkumavky jsou skvělým způsobem, jak mezi koncerty vylepšit festivalovou euforii. I když jsou na první pohled skleněné, není tomu tak. Pozor, jedná se o plast. Proto nezapomeň při jejich třídění zvolit vždy žlutou!

Další z velmi užitečných vychytávek každého festivalu je pláštěnka. Ale pozor, ta může být pěkně záludná! Pokud je vyrobena z tříditelného plastu, což je třeba polyethylen, můžeš ji s klidným svědomím vytřídit do plastu. Jestli se jedná o jiný materiál, například PVC a svoje nejlepší chvíle má už za sebou, musí putovat do směsi.

Je to papír, ale do modrého třikoše nepatří. Jak je to možné? Pro třídění platí jednoduché pravidlo. Pokud je papírový tácek, ubrousek nebo kapesníček jakkoliv znečištěný, třeba kečupem, čokoládou nebo čímkoliv jiným, recyklovat jej znovu nelze. V tom případě musí jít do směsi.
Pokud na festival vezmeš děti, které ještě nosí plenky, pamatuj, že ani ty taky papíru nepatří. Proč? Nejsou z papíru. Jedná o hygienický prvek, který se rovněž nedá recyklovat. Stejně můžeš naložit s dámskými hygienickými potřebami nebo vlhčenými ubrousky.

Věříme, že teď máš pořádnou výbavu informací o třídění odpadu. Třídění sice nepřináší takový vibe, jako koncerty, ale dobrý pocit přínosu pro přírodu taky není k zahození.

Novější Zpět Starší